My do swojej pracy podchodzimy z przyjemnością i pasją

Blog

 Blog- O czym?

Będzie poświęcony ogrodom - ich tworzeniu i pielęgnacji. Architekturze krajobrazu- sztuce tworzenia i ochrony piękna w otoczeniu naszych domów i krajobrazie naturalnym.  Będziemy prezentować porady, pomysły, reportaże z naszych wycieczek w poszukiwaniu wspaniałych krajobrazów i pięknych ogrodów, zarówno współczesnych jak i historycznych. Całość okrasimy zdjęciami naszego autorstwa.

Nadeszła jesień

Nadeszła jesień. O odmianach drzew owocowych- Grusze 

Okres od października aż do wystąpienia pierwszych przymrozków jest dobrym czasem na sadzenie drzew i krzewów owocowych. W związku z tym jesienią przygotowujemy dla Państwa bogatą ofertę drzew i krzewów owocowych, w tym Grusz... gatunek ten możemy posadzić także jako drzewo o walorach ozdobnych. Kwitnie pięknie, choć krótko.

Grusza

Grusza. Drzewko owocowe w ogrodzie. Co należy wiedzieć?

Grusze można sadzić w zasadzie wszędzie ale nasze zbiory będą różnie. Podobnie będzie z jakością owoców. Owocowe odmiany tego gatunku są nieodporne na skrajne warunki atmosferyczne. Wystarczy że będą miały zbyt mokro a owoce zgniją zanim dojrzeją. Najlepiej rosną na glebach piaszczysto-gliniastych, żyznych i przepuszczalnych. W rejonach gdzie często występują przymrozki należy uprawiać odmiany później kwitnące. Zakwitają wcześniej niż jabłonie i wiosenne przymrozki mogą wyrządzić im większe szkody.

Zieleń to życie 2015

Zieleń to życie 2015

To odbywające się od ponad 20 lat targi dla specjalistów i miłośników roślin.

Szkółki prezentują tu szeroki asortyment roślin. Prezentowane są najnowsze rozwiązania technik ogrodniczych. Odbywają się konferencje i seminaria naukowe.